امروز جمعه, 04 بهمن 1398 - Thu 01 23 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

جشن تیرگان و آیین گهنبار در کوشک ورجاوند

سازمان جوانان زرتشتی تهران(سازمان فروهـر) در نظر دارد همچون سالیان پیشین، امسال نیز برای هشتمین سال پیاپی و همزمان با پاسداشت جشن تیرگان، کهن آیین گهنبار(چهره میدیوشهم گاه) را آدینه 11 تیرماه 95  از ساعت 6.30 پسین در محل کوشک ورجاوند برگزار نماید.

همچنین جهت ارج نهادن به مصرف بهینه آب و ترویج فرهنگ نگهداری از آبهای زیرزمینی و کارگروهی، سازمان فروهـر درنظر دارد بازی ها و مسابقات آبی گروهی در سنین گوناگون را برگزار نماید تا بدین ترتیب تا حد ممکن از هدر رفتن آب جلوگیری و درختان نیز سیراب شوند.

گفتنی است سازمان جوانان زرتشتی تهران همانند سالیان پیشین برای رفاه بیشتر همکیشان و باشندگی در جشن تیرگان و آیین گهنبار در کوشک ورجاوند، اقدام به هماهنگی برای سرویس آمد و شد نموده است. محل حرکت سرویس ها از میدان سنایی، میدان سلماس و رستم باغ و ساعت حرکت 5:30 پسین خواهد بود. گفتنی است هزینه آمد و شد بر عهده خود همکیشان خواهد بود.

ورود به کوشک ورجاوند و باشندگی در آیین تیرگان و گهنبار تنها ویژه ی همکیشان زرتشتی است و سازمان فروهـر از بامداد تا شامگاه میزبان همکیشان خواهد بود.

همچنین از سوی مسئولین تقاضا شده است همکیشان از آوردن حیوانات خانگی به کوشک جدا خودداری نمایند.

همکیشان برای برای آگاهی بیشتر می توانند با دفتر سازمان فروهـر تماس حاصل نمایند.  تماس:  88809665 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .