امروز چهارشنبه, 30 بهمن 1398 - Wed 02 19 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

برگزاری جشن تیرگان و گهنبار در کوشک ورجاوند

سازمان جوانان زرتشتی تهران امسال نیز همچون سالیان پیشین، در آدینه 6 تیرماه برابر با آذر ایزد و تیرماه 93 از بامداد تا شامگاه میزبان همکیشان در جشن تیرگان و آیین گهنبار بود.

همکیشان از بامداد تا پسین به برگزاری جشن تیرگان و آبریزان پرداختند. آیین زیبای گهنبارخوانی با آوای خوشِ موبد اردشیر بهمردی و موبدیار پریا ماوندی انجام شد. در ابتدا این آیین موبدیارماوندی در مورد جشن تیرگان و فلسفه پیدایش و آیین گهنبار برای همکیشان صحبت نمودند و پس از برگزای آیین گهنبار با پیشکشِ قندِ سبز از باشندگی و اجرای زیبایشان قدردانی شد.

اسفندیاراختیاری؛ نماینده ایرانیان زرتشتی، رستم خسرویانی؛ فرنشین انجمن زرتشتیان تهران، موبد هنگامی؛ نماینده انجمن موبدان تهران و تنی چند ازهموندان انجمن­ها و ارگان­های زرتشتی و تعداد بیشماری ازهمکیشان در این آیین زیبا باشنده بودند.

هرساله این آیین گهنبار با برگزاری جشن تیرگان در محل کوشک ورجاوند با کمک مادی سازمان و دهش خیراندیشان و همراهی هموندان و کمیسیون­های سازمان فروهر برگزار می شود و با لرک، میوه، شیرینی، شربت و ... ازهمکیشان پذیرایی می­شود.

جشن تیرگان و آیین گهنبار با برنامه­های شاد تا شامگاه ادامه داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .