امروز جمعه, 04 بهمن 1398 - Thu 01 23 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

سی و پنجمین کارگـروه دینی زرتشتیـان سراسر کشور برگزار شد

سی و پنجمین کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور، بامداد آدینه 25 دی‎ماه 94 در محل دبیرخانه کارگروه دینی در سازمان فروهـر برگزار شد.

در ابتدا این نشست هموندان کارگروه دینی، با باشندگی در سرصف، دانش‎آموزان و آموزگاران کلاس‎های دینی سازمان ­فروهـر را در نیایش صبحگاهی و کشتی نو نمودن به صورت گروهی، همراهی نمودند. پریوش خدادادی؛ دبیر کارگروه دینی به نمایندگی از سوی کارگروه و مسوولان سازمان فروهـر روز اورمزد از ماه بهمن 3753 زرتشتی را به همگان شادباش گفت.

نشست کارگروه از 9 بامداد در تالار سازمان جوانان زرتشتی تهران آغاز گردید. در ابتدا سیاوش بنداریان زاده؛ فرنشین سازمان ‎فروهـر به نمایندگی از سوی هیئت­ مدیره سازمان با اشاره به دستاوردهای کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور از نماینده ایرانیان زرتشتی و همراهان کارگروه، سپاسگزاری و قدردانی نمود.

سپس نمایندگان انجمن‎های شهرهای گوناگون زرتشتی، گزارشی از آزمون هماهنگ دینی سراسر کشور در سال تحصیلی 94- 95  ارائه نمودند و به بررسی موارد پیشنهادی از سوی آموزگاران و مسوولان برای بهینه‎نمودن سوالات آزمون هماهنگ و کیفیت برگزاری، پرداختند.

بحث و تبادل نظر در مورد طرح پرورشی، ضرورت اجرا و بودجه مصوبه آن، تاثیر و لزوم سدره و کشتی نو نمودن به صورت گروهی در کلاس‎های دینی و سرصف، نمایش فیلم آموزشی پرورشی آیین کشتی نو نمودن توسط بنیاد سیروس یگانگی، پیشنهاد زمان آزمون دینی هماهنگ ترم دوم مدارس غیرزرتشتی، بررسی و لزوم آموزش دین‎دبیره و آموزش اوستاهای بایسته،  و ... از گفتگوهای انجام شده در این نشست بود.

    

 

 

 

 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .